24. 4. 2022 16:00 Radostice : Dolní Kounice 0:3 (0:1)

😒😒 DERBY PRO SOUPEŘE Z KOUNIC. NADĚJNÉ ŠANCE VYCHYTAL HOSTUJÍCÍ BRANKÁŘ I ZA POMOCI TYČE 🧤.

19.KOLO III.B fotbalové třídy – NEDĚLE 24.4.2022 T.J. Sokol Radostice vs. SK DOLNÍ KOUNICE 0:3 (0:1) Branky: 17. Wascher Radim, 47. Farkaš Pavel, 63. Žemla Marek

Sestava Radostic: Ondřej Petrovský – Zdeněk Kuře, Zděněk Hrdlička, Michal Kadlčík, Lukáš Tofl – Jozef Žúbor, Martin Smíšek, Bohdan Ryšavý, Flip Krubl – Michal Žúbor, Jakub Johaník

⏱1. poločas: Úvod utkání proti soupeři z Dolních Kounic se nesl ve vyrovnaném duchu. ⚽️ Následovala však 17. min. kdy se po rychlé kličce a střelbě z otočky přesně k tyčce trefil hostující Radim Wachser. Poté však přišly okamžiky domácích, kteří přitlačili na pilu. Ve 20 min. se po skvěle trefeném míči Boďou Ryšavým z voleje vyznamenal hostující brankář, který jeho jedovku vytáhnul nad břevno. Následně se radostičtí dočkali vyrovnání, ovšem branka Kuby Johaníka nebyla uznána pro offside. Pak další 2 šance tohoto hráče, kdy nejdříve po krásném centru skončila jeho hlavička na tyči a další střelu vyrazil hostující brankář Chamonikolas, který se jako chameleon dokázal skvěle přizpůsobit radostickému prostředí 🦎. Při dalším závaru v pokutovém území domácích se nepodařilo protlačit míč ani Michalovi Žuborovi.

2. poločas: Ve druhé půli se bohužel stalo to, co si domácí nepřáli. ⚽️ Ve 47. min. přišla další branka po střele z trestného kopu, kdy se trefil Pavel Farkaš – 0:2. Pokusy radostických zpravidla končili na hlavě hostujících stoperů, kteří působili velmi kompaktně.⚽️ V 63 min. se prosmýkl středem vápna Marek Žemla a stanovil výsledné skóre zápasu na konečných 0:3. Další pokusy o zteč hostující branky byly bohužel neúspěšné a chyběla především průniková nahrávka či přečíslení soupeře. Zejména v prvním poločase předvedl radostický tým proti lídrovi tabulky statečný výkon a v mnoha směrech byl více než vyrovnaným soupeřem. Na druhou stranu je třeba sportovně uznat, že Dolní Kounice disponují velmi sehraným mužstvem a tabulce nevévodí náhodou.

➡️První májovou neděli mají dle programu soutěže Radostice volno a již v sobotu 7.5. přivítají na domácí půdě v 16.30 hod. Troubsko „B“. Rozhodně si budou chtít spravit chuť a vybojovat další bodíky do tabulky ✊.