NE 14. 04. 2024 v 16:00 Radostice Opatovice 1:6 (1:4)

TJ Sokol RadosticeTJ Sokol Opatovice 1:6 (1:4)

Branky: 43. Bohdan Ryšavý

Sestava Radostic:

Ondřej Petrovsyký – Zdeněk Kuře, Michal Žúbor, David Hornoch, Jakub Kolník – Jakub Johaník, Martin Smíšek, Bohdan Ryšavý (71. Matej Kolník), David Kuře – Jan Paseka, Michal Macalík (78. Roman Čejka)

1.poločas 📣

Dobrý terén, dobré míče, špatný výkon Radostic. Tak by se dal shrnout zápas 4. jarního kola proti posíleným Opatovicím. O tom, že toto nebude dobrý den pro Radostice bylo jasno velmi brzy. Přes pokyny trenéra domácí hned v 9. minutě řešili situaci pod tlakem fotbalově na místo jednoduchosti a soupeř trestal, 9. min Jiří Šabatka⚽️. Následně se soupeř ještě trefil ze dvou trestných kopů, kdy postavení domácích nebylo ideální, 17.min. Philip Leasure 0:2 a 21. Zdeněk Procházka 0:3⚽️. Posléze aktivně hrající soupeř zvýšil v 33. min na 0:4. ⚽️. Radostice dokázali snížit ve 43. min. Bohdanem Ryšavým na 1:4, kdy po trestném kopu vypadl hostujícímu brankáři míč z roukou jako horký brambor⚽️. Větší naději do druhé půle odmítl Michal Macalík, kterému se při nadějném útoku v závěru poločasu nepovedlo přelobovat hostujícího brankáře. Následovala přestávka a také poločasový fén domácího kouče.

2.poločas 📣

Radostičtí záhajili druhou půli slušným náporem, leč chyběla finální přihrávka a střela. A tak nakonec opět trestali hosté, kteří v 68. min Philipem Leasurem zvýšili na 1:5⚽️. I přes další šance domácích vždy chyběla lepší orientace v prostoru či posunutí míče na volného spoluhráče. Aby toho nebylo na domácí málo prokličkoval v 81 min. po pravé straně Jan Poláček a uzavřel na konečných a z domácího pohledu krutých 1:6 ⚽️. V závěru se Radosticím nepodařilo po pěkném centru snížit ani hlavičkovým pokusem domácího kapitána.

Z utkání si lze vzít řadu ponaučení a v dalším zápase se vyvarovat chyb v zadních řadách a naopak lépe řešit ofenzivní ataky a tlačit se do koncovky ve větším počtu hráčů.

Dle rozpisu III. B třídy mužů čeká v neděli 21.4. v 16 hod. Radostice soupeř z Moravských Bránic. Derby je ideální příležitostí jak napravit dojem z posledního utkání.