02.10.2022 15:00 hod Radostice : Deblín 6:4 (4:1)

Střelci : Hornoch 3x, Žúbor M. 2x (pen), Žúbor J.

Sestava: Ambrož – Tofl (25´Paseka), Kadlčík, Hrdlička, Kuře – Kolník, Žúbor M., Smíšek, Žúbor J. – Krubl, Hornoch

V nedělním utkání jsme přivítali Deblín, který předvádí dobré výskedky. Utkání dobře popísal soupeř bravúrně, dovolím jsi jeho report zde uveřejnit. Za náš tým řádila nová posila David Hornoch, který se blýskl hatrickem. Vše umocnila dobře hrající obranná hra, která soupeřovi povolila pouze jednu kloudnou akci.

report ze stránek Deblína:

„Radostice – Deblín 6:2 (Ríša Cvrkal, Jirka Sojka z penalty)

Po dvou výsledkově jednoznačně zvládnutých zápasech jsme dnes přijeli na půdu Radostic, kde se nám dlouhodobě nedaří. Dostavili jsme se v silné sestavě, dorazilo za námi i plno fanoušků, podmínky k vylepšení bilance na tomto hřišti tedy byly i přes horší terén, kterému ani déšť moc nepomohl, slušné.

Že to ale nebude jednoduché ukázala již první minuta. Křídelník domácího výběru dostal na naší pravé straně dlouhý míč, který se mu podařilo dostihnout, a následně se s ním probojoval ke střele, kterou Petr Lamač skvěle zlikvidoval. Po této situaci jsme se postupně dostávali do hry a přicházely i první střely, bohužel na bránu žádná nemířila. Vypadalo to herně nadějně, ale kolem 20. minuty se nám vzadu nepodařilo konstruktivně zažehnat rozvíjející akci Radostic, došlo k chybě, po které se jejich útočník dostal do šance, kterou zakončil gólovou střelou – 1:0. Opět následovala část, kde jsme dokázali držet míč na polovině soupeře, ale i když docházelo ke střelám, znovu tam nebyla žádná s gólovým potenciálem. Na opačné straně se po naší chybě dostaly Radostice k zahrávání přímého kopu, který skončil druhou brankou zápasu – 2:0. Za nás se dostal do slibné příležitosti Štěvo Golis, ale i když vyzrál na brankáře, obránci mu nedovolili akci zakončit. Aby těch chyb v defenzivě nebylo málo, tak v 39. minutě jsme domácím darovali penaltu, a tak to bylo již 3:0. Ve 43. minutě se na nás konečně usmálo štěstí. Ondra Sojka poslal ze standardky na hranici vápna přesný centr na Toma Kondra, který zklidnil míč a následně jej prostrčil na Ríšu Cvrkala, který slušnou palebnou pozicí nepohrdl – 3:1. Do poločasu zbývala tak minuta, ale i to stačilo k další pohromě. Záložník Radostic vběhl do našeho vápna, obklopen našimi hráči padl na zem a rozhodčí následně odpískal penaltu. Velmi nepřehledná situace, u které bylo složité posoudit správnost tohoto výroku, o to spíš, že si žádný náš hráč nebyl vědom přestupku. Rozhodčí to bohužel viděl jinak a nařídil druhý pokutový kop, jehož trajektorii Petr Lamač vystihl, ale na lapení byl krátký – 4:1.

Do druhého poločasu jsme vstoupili herně dobře, pokusili jsme se ještě o něco zabojovat, ale moc se nám nedařilo aktivitu proměnit v něco výsledek měnícího. Ztráceli jsme míče, dělali si to těžké a ve výsledku jsme opět nedokázali z kopaček vyprodukovat střelu, která by donutila brankáře k zákroku. Jak se to dělá nám ukázali domácí kolem 60. minuty. Jejich křídelník vyslal do vápna prudký střílený přízemní centr, který se podařilo odvrátit jen k nohám domácího útočníka, jehož následná rána nedala brankáři šanci – 5:1. V 78. minutě byla odpískaná třetí penalta, tentokrát však ve prospěch našeho týmu, a to po (ne nějak výrazně zjevném) faulu na Davida Trettera. K míči se postavil Jirka Sojka a na ukazateli skóre se po chvíli změnil stav na 5:2. Radostice si čtyřgólový rozdíl vrátily v úplně poslední minutě, kdy po naší chybě jejich záložník využil mírně vyběhnutého brankáře a obloučkem nasměřoval míč do sítě – 6:2.

No, jak tohle shrnout… Byl to hrozný zápas. Byly tam akce, které kdybychom řešili lépe, tak jsme mohli jít do vedení, vyrovnat na 1:1 nebo alespoň snížit na 2:1, ale reálně tam v těchto částech zápasu nebyla ani jedna střela na bránu. Nedařilo se ani v defenzivě, kde jinak moc chyb neděláme, ale tentokrát jsme se dopustili hned několika chyb, kterými jsme výrazně napomohli k růstu skóre v náš neprospěch. Domácí také byli celkem úspěšní v soubojích, byli rychleji u docela vysokého počtu odražených míčů… Po změně stran jsme se nedokázali nasměřovat k obratu, domácí ještě o gól navýšili rozdíl skóre a už bylo definitivní, že si z Radostic bod neodvezeme. Bohužel, když se dělá hodně chyb v defenzivě a chybí přesnost také na druhé straně hřiště, těžko se v zápase proti dobře hrajícímu soupeři dá myslet na body…

Opět se tedy z Radostic vracíme s prázdnou… Po horším zápase dokážeme většinou v tom dalším zamakat a předvést lepší výkon, snad tomu tak bude i příště, kdy na naše hřiště přijedou silné Mělčany. Zápas začíná v neděli v 10:30.““