10.10.2021 v 15:00 Radostice : Lažánky 2:0 (1:0)

🇺🇦 NASAZENÍ A BOJOVNOST 3 BODÍKY PŘINÁŠÍ 🤩🥳!

11.KOLO III.B fotbalové třídy – NEDĚLE 10.10.2021TJ Sokol Radostice vs. TJ Lažánky 2:0 (1:0) Branky: 5´. Jozef Žúbor, 85.´ Zdeněk Hrdlička

Sestava Radostic: Luděk Drápal (83´Ambrož) – Václav Večeřa (60´Sádlík), Michal Žúbor, Martin Smíšek, Lukáš Tofl – Jozef Žúbor , Jakub Johaník, Bohdan Ryšavý, Jakub Kolník (46. Zdeněk Hrdlička) – Filip Krubl, Michal Macalík

⏱1. poločas: Na krásně posekaný a dobře zavlhčený trávník radostického San Sirotku nastoupila domácí skvadra s cílem navázat na poslední sympatické výkony a ukončit sérii hostujících Lažánek, které bodovaly v 5-ti zápasech v řadě. ⚽️ Tento plán se začal naplňovat již v 5. min, kdy po hlavičkovém sklepnutí Bohdana Ryšavého a přihrávce Kuby Johaníka se Jožka Žúbor dobře zorientoval na šestnáctce hostí a obstřelil obránce k pravé tyči hostí 1:0. Následně však převzali otěže utkání hosté a začali se postupnými útoky přibližovat k naší svatyni. Zde však působil velmi klidným dojmem Luděk Drápal, který míče nevyrážel, ale tlumil v náručí. Na řadu útoků velmi dobře reagovala i radostická obrana, která nenechávala hostům žádná volná okénka . Když se před koncem poločasu netrefil ani domácí Michal Macalík, který po protiútoku mířil neúspěšně na zadní tyč, šli domácí do kabin o gól spokojenější 😉.

⏱2. poločas: Druhá půle se nesla opět v bojovném duchu a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Hosté se snažili o postupný útok a domácí číhali na rychlé brejky. Radostická obrana také odvracela řadu centrů, které spolehlivě posbírala hlavičkami stoperská dvojice Žúbor-Smíšek a nebála se také řešit situaci výpomocí se značkou raketa země-vzduch 😄. Jeden z centrů hostí skončil také na břevně domácí brány. Zhruba 20 min. před koncem však přišly také chvíle domácích, kdy se do brejku dostal Michal Macalík , kdy šel sám na hostujícího Filipa Hrbáčka, prostřelit se mu ho však nepodařilo. ⚽️ Konečné razítko na výhru radostických tak po pasu Kuby Johaníka provedl Zdeněk Hrdlička, který propíchl skákající míč do hostující svatyně a dobíhající obránce byl již na jeho odvrácení krátký – 2:0. V závěru utkání se ještě na hřišti objevil i střídající brankář Honza Ambrož, který už však nemusel řešit žádnou ošemetnou situaci. Všechny body tak po zásluze zůstaly v domácích rukou a mohla následovat společná děkovačka věrným divákům 🥂🥳 .V příštím kole zajíždí Radostice na půdu Babic netradičně již v sobotu 16.10. s cílem zabojovat o další úspěch.