Zbraslav „B“ : Radostice 3:3 /1:0/

Na první venkovní zápas nového ročníku jsme přijeli oslabeni o dva hráče základní sestavy, když chyběli oba bratři Žúborovci. Domácí hráči si na začátku zápasu vytvořili územní převahu, lépe kombinovali, ale jejich střely buď zblokovala naše obrana, nebo je vychytal výborný Matěj v naší bráně. Do první větší šance jsme se dostali my, když v 16. minutě Balotelli svůj únik zakončil jen střelou do brankáře. Bohužel obdobný scénář se během prvního poločasu zopakoval ještě dvakrát. Domácí měli největší šanci v 28. minutě, když šanci Navrátila zmařil svým zákrokem Matěj. Po našich neproměněných šancích přišla nešťastná chvíle ve 45. minutě pro Zdenála, který si centr Svobody z pravé strany srazil skluzem do branky bezmocného Matěje. Přesto jsme mohli ještě do přestávky vyrovnat, ale Chajda z úhlu trefil jen tyč odkryté domácí branky.

Ve druhém poločase jsme opět pokračovali ve spalování šancí. V 53. minutě se po přihrávce Balotelliho Chajda ocitl sám před domácím brankářem Žákem, ale opět neproměnil. A tak jsme byli potrestáni. V 59. minutě po chybě v naší rozehrávce Matěj pouze vyrazil prudkou střelu Navrátila před sebe a dobíhající Kurcz hlavou zvýšil na 2:0. A o dvě minuty Kalábovu střelu zblokovala naše obrana, ale míč se odrazil ke stejnému hráči, který prudkou střelou překonal Matěje potřetí. V tu chvíli se zdálo, že domácí mají zápas pevně pod kontrolou. Naštěstí o další dvě minuty později Kubovu přihrávku využil Balotelli a konečně překonal Žáka. Tato branka naše hráče povzbudila a výsledkem bylo snížení na rozdíl jednoho gólu  Kubou, který dostal přihrávku od Balotelliho a následně zasloužené vyrovnání, když v 77. minutě trestný kop Bódi vrátil Chajda před branku a Martin prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Na druhé straně nás opět podržel Matěj, když vytáhl na roh střelu Kurcze a poté zlikvidoval i hlavičku Navrátila.

Takže nakonec zajímavý zápas skončil nerozhodně ke spokojenosti obou mužstev. Domácí byli fotbalovější, naši hráči prokázali bojovné srdce.