Mistrovské utkání Radostice : Senorady 2:0 (2:0) Ryšavý, Macalík

Do nové sezóny jsme vstoupili zápasem proti neoblíbenému soupeři, se kterým jsme za 5 let působení ve III. třídě nezískali ani bod a z 10 zápasů jsme měli hrozivé skóre 13:48. Tato skutečnost byla pro naše hráče velkou motivací.

Nastoupili jsme v silné sestavě, kdy nechyběl žádný hráč, který v uplynulé sezóně nastupoval v základu, v brance s novou posilou – dvaadvacetiletým Matějem Severou.

Už ve druhé minutě se dostal do svého typického úniku Balotelli, ale zakončil jen slabou střelou do rukou brankáře Sedláka. Na druhé straně se do šance dostal Suchánek, ale s jeho slabou hlavičkou neměl Matěj problém. V 21. minutě trefil Bóďa tyč hostující branky. Ve 24. minutě Balotelli krásným centrem našel před brankou Bóďu, který neměl problém umístit míč do sítě. O dvě minuty později si oba hráči role vyměnili. Bóďa přihrál Balotellimu, který prostřelil brankáře a zvýšil na 2:0. A z naší strany se objevovaly další šance, ale střely Balotelliho a Bódi mířily jen do rukou brankáře Sedláka. Do největší šance hostů se dostal v 33. minutě Kremláček, který se uvolnil přes naši obranu, ale Matěj jej výborným zákrokem vychytal. Ve 40. minutě se dostal do velké situace Kuba, ale tísněn obráncem branku netrefil. Důležitý moment nastal ve 45. minutě, kdy v přerušené hře hostující Skopal prudce strčil do Bódi a po červené kartě musel do sprchy.

Do druhého poločasu jsme nastoupili proti deseti hráčům soupeře, ale na hře to nebylo příliš znát. Hráči Senorad lépe kombinovali, ale do šancí se nedostávali. Naši hráči byli sice pasívnější, ale i když jsme za celou poločas ani jednou neohrozili branku soupeře, zasloužené vítězství si vzít nenechali.

SESTAVA:           Severa Matěj – Večeřa Václav, Urban Tomáš, Žúbor Michal, Veselý Tom – Krubl Filip, Ryšavý Bohdan / 81´Kuře Zdeněk/, Smíšek Martin, Johaník Jakub /89´Martinec Jindřich/ – Macalík Michal /70´Dvořák Radim/, Žúbor Jozef